Choď na obsah Choď na menu
 


Teror a sabotáž SME a Petit pressu voči pátraniu po nezvestnej Majke Guráňovej

26. 10. 2008

Splnomocnený zástupca dominantného vlastníka a vydavateľa tlače na Slovensku Petit pressu, a. s. dnes v noci o 0:55 hod., po predchádzajúcich vlastných kontroverzných krokoch potvrdil zákaz publikovania fotografie Majky Guráňovej, 25 ročnej študentky Katolíckej univerzity v Ružomberku s odôvodnením, že to bez súhlasu nezvestnej osoby nie je možné!!! O niekoľko minút neskôr úplne zakázal diskutovať o akýchkoľvek okolnostiach stratenia Majky Guráňovej, o legislatívnych rámcoch pri hľadaní nezvestných osôb, o práci polície, o čomkoľvek v téme „Hľadáme nezvestnú Majku Guráňovú.“ (http://www.post.sk/forum/showthread.php?s=&threadid=34944). Hneď na to autorom tejto témy vymazal všetku súkromnú poštu a zakázal im účasť v celom Post fóre s viac ako 16 tisíc účastníkmi. Súčasne, v tej chvíli vymazal súkromnú poštu a po viac ako piatich rokoch zakázal vstup do fóra aj nezávislému novinárovi Karolovi Nagyovi, hoci on tam zo svojho konta nevložil žiadny príspevok už takmer dva roky.

Protestujme proti  "pravicovo - liberálnej" zlovoľnej totalite SME a Petit pressu!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

re:

(citatel, 27. 10. 2008 16:48)

Karol, mozem ta ubezpecit, ze niesom elfant.

Je priznacne a vzhladom na zmysel tejto stranky aj smutne, ze po svojich obvineniach na adresu post fora, jeho majitela a teraz na cely svet, neragujes na napisane, ale pokracujes v postovani nezmyslov a fabulujes dalej, bez toho, aby si si uvedomil obsah pojmov ktorymi sa ohanas.

Ešte k tej cenzúre - ukončenie

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 27. 10. 2008 16:29)

Ukončenie komentára v dvoch príspevkoch nižšie:

Vrcholom tohto príšerného ľadovca súčasného Absurdistanu, ktorému akoby išlo o degeneráciu celej populácie je, keď sa nám včera jeden študent práva snažil dokazovať, že ten súhlas nezvestnej osoby s publikovaním jej fotografie sa asi bude naozaj vyžadovať (Keď na tom trvá náš najvplyvnejší tlačový kolos) podľa našich nedokonalých zákonov, ktoré parlament nestíha novelizovať... Popísal podobných, s prepáčením "sračiek," inak v zdvorilom tóne asi na dve strany.

Karol Nagy

(Ešte k tej cenúre - pokr., 27. 10. 2008 16:24)

Pokračovanie z príspevku nižšie (komentáre sú technicky v tomto redakčnom systéme rozsahom obmedzené):

Pokračovanie príspevku nižšie:

V téme, ktorú sa od začiatku snažil stopiť, nie preto, že by mal tušenia, že za ňou môžem stáť aj ja, ale preto, že mu ani jeho chlebodarci, ani tajné služby, zamestnávajúce aj podobne paralyzovaných lokajov bez chrbtovej kosti, nevedeli zistiť, kto, resp. aká skupina je za nickom Maja Guráňová. A oni predsa "musia" mať všetko pod kontrolou. Bezvýznamné žvásty, brané aj samými účastníkmi, ktorí iste majú na viac a ktoré tam tvoria 90% príspevkov ich samozrejme nezaujímajú. Keďže aj elfant je obyčajný človek, z mäsa a kostí, dokonca aj so srdcom, pred likvidáciou diskusie o pátraní po Majke, ale aj všeobecne o pátraní po nezvestných snažil sa zachovať si tvár aspoň pred salmonelou (v civile sekretárka v Košiciach), s ktorou sa pozná aj osobne. Pre jeho paralýzu sa mu to vonkoncom nepodarilo.

Každý súdny človek, s piatimi ľudovými musí vidieť z jeho argumentov absurditu a stupídnosť, ktorej by sa inak podľa môjho presvedčenia nemohol nikdy dopustiť ani omylom elfant, keby si bol ochotný rozviazať spútané ruky, zalepené ústa a zapchané uši.

Elfant sa tam snaží dokazovať, že fotografiu nezvestnej osoby možno publikovať len s jej vlastným súhlasom!!!

cenzura

(elfant, 27. 10. 2008 16:11)

ad "Neverím, že by bol človek, hoci natoľko zbabelý, že sa neodváži ani podpísať, ktorý sa podpisuje ako elfant, tu pravdepodobne aj ako čitateľ, natoľko hlúpy, aby potil to, čo je ešte dosiaľ nevymazané na ním uzamknutej téme Post fóra "Hľadáme nezvestnú majku Guráňovú." Takíto ľudia, ochotní vykonávať za špinavé peniaze akúkoľvek špinavú prácu spravidla prezrádzajú vlastnú nesvojprávnosť tým, že sa pričasto zachovajú v záujme vyššieho cieľa (napríklad znemožniť publikovať inak bezvýznamnému novinárovi písať to, čo má hlavu a pätu, čo ide do hĺbky aj do širších súvislostí, čo nekĺže po povrchu ako mnohé novinárske zvratky, nielen na Slovensku) nelogicky, až stupídne."

Stale ti ide o to, aby sa nasla Majka Guranova ?
Ze ti hanba nie je ... nelutujem ani na minutu, ze som ta vyrazil.

otazka

(elfant, 27. 10. 2008 16:07)

ad "elfantovi, zamestnancovi Petit pressu, splonomcnenému vykonávať aj tú najabsurdnejšiu cenzúru, splomocnenému terorizovať každého svojprávneho človeka a sabotovať čokoľvek, nielen pátranie nezvestnej Majky, pátranie po všetkých nezvestných, ale všetko (Koľko za túto špinavú prácu asi berieš??)"

Mozno by sa dalo diskutovat o mojej, alebo Tvojej svojpravnosti, je to ale zbytocna strata casu.

Byt na Tvojom mieste, ako novinar, by som sa hanbil za tolko faktografickych nepresnosti, ake tu, a nielen tu, prezentujes.

Inak si pokrocil, predtym si mezvykol osocovat, ked Ti dosli argumenty.

Myslim, ze dalsia diskusia je zbytocna. Aj ked ma pobavilo, ze uz sabotujem aj patranie po vsetkych nezvestnych.
Nie som takto zodpovedny aj za globalne oteplovanie ?

Mimochodom, nie som zamestnanec Petit Pressu :)
Aj ked je to pre Teba urcite maly a nepodstatny detail :)

Ešte k tej najabsurdnejšej cenzúre

(Karol Nagy, 27. 10. 2008 16:06)

Otvorím aj osobitnú stránku o cenzúre v tzv. demokraciách. Ako motto asi budú slová Václava Havla, ktoré napísal ešte ako obhajca socializmu, hoci už len v samizdate, v eseji Bezmocnost mocných, moc bezmocných, 1977:

voľne interpretujem - "Takzvané parlamentní demokracie manipulujé též. Manipulují ovšem podstatně rafinovaněji než totalitní systémy."

Takže, na stranke o cenzúre v tzv. demokratickom Slovensku, počnúc dňom 21. novembra, kedy bol ešte Karol Ježík oduševneným stúpencom socializmu a Ivan Čarnogurský, st., môj kolega z Hydrostavu zakázal svojmu už vtedy dospelému synovi diskutovať o socializme a kapitalizme a odtiahol ho z improvizovaného "ringu" odo mňa, kedy sme boli obstúpení asi tridsiatimi divákmi a kedy v tej istej chvíli, iní významnejší režiseri prevratu zakázali 5 minútove vystupenie vtedajšiemu predsedovi jednotnej mladežnickej organizácie (od 10 rokov cez vysokoškolákov, po dospelých 35 ročných z tribúny.

Veľký priestor bude mať Aj SME a Post Fórum. Ostatný článok mi napríklad v tlačenom SME v r. 1998, až po tom, ako som ho rozdal asi 100 účastníkom stretnutia, na ktorom boli okrem iných aj exprezident Michal Kováč, st., Ján Čarnogurský, vtedajší predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. R. Baláž, pričom som pripomenul, že v SME majú zakázané ho publikovať.

Neverím, že by bol človek, hoci natoľko zbabelý, že sa neodváži ani podpísať, ktorý sa podpisuje ako elfant, tu pravdepodobne aj ako čitateľ, natoľko hlúpy, aby potil to, čo je ešte dosiaľ nevymazané na ním uzamknutej téme Post fóra "Hľadáme nezvestnú majku Guráňovú." Takíto ľudia, ochotní vykonávať za špinavé peniaze akúkoľvek špinavú prácu spravidla prezrádzajú vlastnú nesvojprávnosť tým, že sa pričasto zachovajú v záujme vyššieho cieľa (napríklad znemožniť publikovať inak bezvýznamnému novinárovi písať to, čo má hlavu a pätu, čo ide do hĺbky aj do širších súvislostí, čo nekĺže po povrchu ako mnohé novinárske zvratky, nielen na Slovensku) nelogicky, až stupídne.

Pokračovanie v príspevku vyššie

Otazka panovi elfantovi

(Karol Nagy, 27. 10. 2008 15:24)

elfantovi, zamestnancovi Petit pressu, splonomcnenému vykonávať aj tú najabsurdnejšiu cenzúru, splomocnenému terorizovať každého svojprávneho človeka a sabotovať čokoľvek, nielen pátranie nezvestnej Majky, pátranie po všetkých nezvestných, ale všetko (Koľko za túto špinavú prácu asi berieš??)

Napísal si:

"Diskutovanie z konta s menom hladanej, dokonca pod jej fotografiou je urcite daco, co napomoze jej najdeniu."

To myslíš vážne? Nie je tam preklep? Nechcel si náhodou napísať:

"Diskutovanie z konta s menom hladanej, dokonca pod jej fotografiou je urcite daco, co nepomoze jej najdeniu."

Protest Petit Pressu ?

(elfant, 27. 10. 2008 12:24)

ad "Nesúhlasím s protestom Petit Pressu, pretože v takejto situácii je potrebné využiť všetky možné cesty na objasnenie zmiznutia človeka."

Neviem o aky protest vlastne ma ist. A takisto neviem o tom, ze by bolo zamedzene zverejnenie informacie o patrani. Bolo len zamedzene, jednemu byvalemu a vylucenemu clenovi fora, aby diskutoval pod menom a fotografiou zmiznuteho dievcata.
A to je trochu rozdiel.
Petit Pres ziaden teror nevykonava a ziadna sabotaz patrania sa takisto nekonala.

Terror

(elfant, 27. 10. 2008 12:19)

Karol Nagy svoj tien neprekroci.
Len pre informaciu, ziadna sukromna posta zmazana nebola, obom bol len zablokovany pristup na diskusne forum.
Karolovi Nagyovi po sustavnom porusovani registracnych pravidiel a tomu istemu, pod nickom Majka Guranova potom, ako zacal pod menom hladanej pisat zas svoje konstrukcie.
Karol Nagy vedel, ze mu je pristup na Post.sk forum zablokovany, a keby mu islo o pomoc pri patrani, tak mohol zvolit cestu, ktora by bola transparentnejsia a nie sa skryvat za meno hladanej dievciny.
Diskutovanie z konta s menom hladanej, dokonca pod jej fotografiou je urcite daco, co napomoze jej najdeniu.
Su dovodne predpoklady, ze Karol Nagy, pouzil opatovne patraciu akciu na zviditelnovanie svojej osoby, k comu nemienim v ziadnom pripade dat svoj suhlas.

Toto vyjadrenie berte ako vyjadrenie administratora diskusneho fora. V ziadnom pripade nevystupujem za Petit Press, ako sa to Karol Nagy snazi podsunut.

Podotykam, ze tema ostala viditelna, kto chce pomoct pri patrani si tam linky najde a relevantnu informaciu moze posunut na spravne miesta.

Par faktov

(citatel, 27. 10. 2008 8:29)

Niekto (mam dovod domnievat sa, ze prave autor tejto stranky) si na post fore zalozil konto pod menom Maja Guráňová. Po precitani prveho prispevku v teme ktoru zalozil som mal dojem, ze za registraciou stoji matka nezvestnej. Neskor sa autor temy snazil informaciu opravit, nakolko je vsak editovanie prispevku mozne len do 30 minut od odoslania, opravu uverejnil v inom prispevku. Ziadal tiez, aby fotografia nezvestnej bola zverejnena na fore. Vzhladom na to, ze forum nema galeriu a nieje tam mozne pridat fotografiu do prispevku, jedina moznost by bol obrazok (awatar) pri profile s menom nezvestnej. Pri prispevku, ktorym komentoval inteligenciu moderatorov by to vyzeralo naozaj tragikomicky. Karol Nagy uz bol z postfora pred casom vyhodeny, za propagaciu vlastnych aktivit (co je nezlucitelne s jeho pravidlami)Tema nim zalozena na post fore stale plni svoj prvotny ucel, aj ked je zamknuta. Neviem vsak, aky ucel plnia tieto slova "Protestujme proti "pravicovo - liberálnej" zlovoľnej totalite SME a Petit pressu!" Snad len to, ze autor zasa ukazal svoj amaterizmus, ked ma kazdy moznost vidiet o co mu ide.

Ide o upretie štandartného práva

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 26. 10. 2008 17:58)

Ide o upretie práva práve Majke Guráňovej, ktoré nie je upierané 16 tisíc iným ľuďom

quicky,

veď len pozri na tie tri linky v "obľúbených odkazoch" na tejto stránke. Na každej z nich sú nejaké zoznamy nezvestných osôb, s fotografiami, s popisom.

Protest je v tom, že v spomenutom fóre sa môže každý bezplatne prihlásiť a každý si tam môže vložiť akúkoľvek kresbu, fotku. Práve nám tú fotku vložiť nedovolili, hoci sme v profile uvádzali, že sa jedná o "virtuálny profil" Majky Guráňovej určený na jej zviditeľnenie. Ale nežiadali sme, aby ju administrácia dávala na nejaké prvé stránky. Ziadali sme len to právo, ktoré tam má iných vyše 16 tisíc anonymných, teda virtuálnych profilov.

takéto riešenie v pohode prijali v iných fórach. Napr. na www.unister.sk sa takto fotografia Majky Gurňovej objavila asi 100 tisíc krát, v menšom, ale vo väčšom formáte.

Nejde teda o tlačené noviny SME. Post fórum, SME, desiatky iných, hlavne regionálnych tlačovín má majiteľa Petit press.

re:

(quicky, 26. 10. 2008 17:10)

a co ona je jedina kto zmizol na slovensku? to mozme rovno zalozit dennik s nezvestnymi, neviem preco by to malo riesit petit

Protest

(Milan Horecký, 26. 10. 2008 12:54)

Nesúhlasím s protestom Petit Pressu, pretože v takejto situácii je potrebné využiť všetky možné cesty na objasnenie zmiznutia človeka.


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5