Choď na obsah Choď na menu
 


Teror a sabotáž SME a Petit pressu voči pátraniu po nezvestnej Majke Guráňovej

26. 10. 2008

Splnomocnený zástupca dominantného vlastníka a vydavateľa tlače na Slovensku Petit pressu, a. s. dnes v noci o 0:55 hod., po predchádzajúcich vlastných kontroverzných krokoch potvrdil zákaz publikovania fotografie Majky Guráňovej, 25 ročnej študentky Katolíckej univerzity v Ružomberku s odôvodnením, že to bez súhlasu nezvestnej osoby nie je možné!!! O niekoľko minút neskôr úplne zakázal diskutovať o akýchkoľvek okolnostiach stratenia Majky Guráňovej, o legislatívnych rámcoch pri hľadaní nezvestných osôb, o práci polície, o čomkoľvek v téme „Hľadáme nezvestnú Majku Guráňovú.“ (http://www.post.sk/forum/showthread.php?s=&threadid=34944). Hneď na to autorom tejto témy vymazal všetku súkromnú poštu a zakázal im účasť v celom Post fóre s viac ako 16 tisíc účastníkmi. Súčasne, v tej chvíli vymazal súkromnú poštu a po viac ako piatich rokoch zakázal vstup do fóra aj nezávislému novinárovi Karolovi Nagyovi, hoci on tam zo svojho konta nevložil žiadny príspevok už takmer dva roky.

Protestujme proti  "pravicovo - liberálnej" zlovoľnej totalite SME a Petit pressu!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Všeobecné záujmy! - pokr.

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 29. 10. 2008 15:01)

Pokračovanie z príspevku nižšie

Desiatky veľmi zaujímavých tém by dokázal nájsť aj človek so základným vzdelaním, keby uveril tomu, že niet toho, kto by ich posunul do masmédií, a teda, že je to na ňom, aj z mojích v ostatnej dobe otvorených web stránok:

www.katolickemedia.webzdarma.cz
www.fary.weblahko.sk
www.prolife.estranky.sk
www.slovenskosvetu.estranky.sk
www.odluka.estranky.sk
www.nazory.estranky.sk

a iné. Otvoril som asi pred 5 rokmi aj stránku, na ktorej je prvý a dosiaľ jediný celoslovenský historický schematizmus najväčších katolíckych cirkví. Témou by bolo už len to, ako je možné, že vedenie Rímskokatolíckej cirkvi nemá záujem, aby sa takáto práca robila aj oficiálne, hoci mnohí kňazi sa o to usilujú? A už v 19. storočí urobil podobnú prácu Némethy, maďarský kňaz pre Ostrihomskú diecézu, ktorá bola vtedy veľká asi ako pol Slovenska a táto práca je aj dnes často používaná a citovaná (len zastaraná vyše 100 rokov). Dnes ráno mi telefonoval bývalý farár J. M., ktorý sa sporí so svojím bývalým biskupstvom o tom, že tvrdí, že on podal výpoveď (termín pre kňaza vskutku neobvyklý) a vraj nemohol byť preto suspendovaný. Navyše žiada od biskupstva, rovnako ako odo mňa, aby sme ho zo zoznamu bývalých kňazov, teda aj z histórie vymazali. Sústo pre bulvárnych aj kryptobulvárnych Sme-tiarov. Nezoberú to však, lebo by nevedeli ako odstrániť meno majiteľa web stránky (teda mňa), ktorému tento odpadlý kňaz hrozí trestným stíhaním. O medializáciu tejto smutnej kauzy mi však ide na poslednom mieste.

Dokončenie vyššie

Všeobecné záujmy!

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 29. 10. 2008 14:16)

Milá Beata,

mýlite sa, žiadne vlastné záujmy! Už od roku 1981 kedy jeden rímskokatolícky kňaz doporučil inému gréckokatolíckemu kňazovi, aby ma prijali ako referenta pre ochranu prírody a kultúrnych pamiatok na Stredoslovenskom krajskom národnom výbore v Banskej Bystrici,

kladiem VŽDY nad vlastné záujmy, nad záujmy rodiny, nad záujmy svetskej časti Cirkvi, nad záujmy mojich nadriadených, všetkých mojích zamestnávateľov, všetkých politických predstaviteľov Slovenska aj sveta, nad všetky zákony, záujmy celospoločenské, teda verejné záujmy!

Vám Vašu nevedomosť nezazlievam a ani nevyčítam. Predpokladám totiž (Ak sa mýlim, opravte ma, s radosťou sa ospravedlním), že ste ešte nikdy s médiami nebojovali. Ja s nimi, nech mali akékoľvek politické tričko, či patrili práve vtedy k vláde alebo proti vláde, či boli legálne alebo tzv. ilegálne, bojujem od roku 1981.

V rokoch 1988, 1989 sa mi aj za to, dostávalo aspoň verejného uznania (O to samozrejme nejde, ale pomôže v každom boji. Nemám na mysli to, že Vám to dodá šťavy, to v mojom prípade na poslednom mieste. Ale to, že nemusíte niečo opakovať aj svojím najbližším a zo všetkých strán aj stokrát, ale stačí raz, a čo nepochopia, tomu uveria), najvýznamnejšie z vtedajších tzv. štvavých vysielačiek staníc Slobodná Európa a Hlas Ameriky.

Hneď od novembra 1989 však pre moje nezávislé postoje, odmietanie taktizovania, zaobaľovania, odkladania nastolených problémov, atď. bola na mňa uvalená totalita, oveľa horšia než za bývalého režimu, tzv. socializmu. To pretrváva dodnes. To, že to znie neuveriteľne, je psychologicky pochopiteľné. Odhadujem, že 99,99% našich a nielen našich ľudí si myslí, že u nás existuje aká - taká pluralita médií. To je však len púhe zdanie! Odhliadnuc od anomálie, že politik, hádam s väčšou mierou popularity než mal v svojom vrchole pán Mečiar sa v súčasnosti nemôže tešiť priazni prakticky žiadneho média, neexistuje tu médium, ktoré by bolo ochotné zaoberať sa tisíckami tém, ktoré by som dokázal za rok otvárať.

Pokračovanie vyššie

Vlastne zaujmy?

(Beata, 29. 10. 2008 13:21)

Mily K. Nagy, je sice pekne, ze v ramci vlastnej iniciativy travite vlastny cas propagovanim Vasej snahy pomoct najst Majku, ale napriklad cela tato pasaz nazvana "Teror a sabotaz Petit pressu"(???)tu nema co hladat! Vacsina diskusie podo mnou by mala byt Vami - ako hlavnym administratorom stranky a osobou zodpovednou za obsah diskusii starostlivo pod kontrolou a neprilievat olej do ohna dalsim irelevantnym prispevkom, z ktorych srsi osobny konflikt medzi Vami a tym dalsim akterom. Sa nehanbite to riesit tuto?!


Posobite dost divne, ked si potrebujete overovat a kontrolovat akterov diskusie (vid pani Irenu ste hned hladali na Google!!!), vedzte, ze ak moje meno zadate do Mr Google, nevyhodi Vam ho. Teda de facto neexistujem?!

Vela stastia prajem rodine Guranovej. Nadej zomiera posledna.

Hmmmm

(elfant, 28. 10. 2008 23:20)

"To si zhrnieme, ako okrajovú tému v novej stránke "Cenzúra na internete.""

Uz by bolo nacase aj zmenit nazov tejto stranky. Pisat tieto veci pod fotografiou Maji Guranovej ... nuz neviem.

ad finem

(elfant, 28. 10. 2008 22:36)

"To si zhrnieme, ako okrajovú tému v novej stránke "Cenzúra na internete." Aby som niekoho nemýlil, cenzúru, ako dnes napísali na Prope klamlivo liberálnom a ako ja som písal už asi od roku 2004 skrátene lžiliberálnom SME nepovažujem samozrejme za stíhateľnú. Ale stačí na otvorenie očí niekoľkým ľuďom, ako si Vy slobodu predstavujete. Ako sa jej, ako aj iným ideálom vysmievate. Ako nimi pohŕdate."

Zase sa mylis, nepohrdam slobodou, len tebou a tym co tu prezentujes.

Trestne oznamenie

(elfant, 28. 10. 2008 22:33)

Mat od teba trestne oznamenie je cest pre cloveka.
Nie je to prve, ktore si podal na Post.sk forum.
Pokial je to za to co som tu pisal, nevidim problem to obhajit aj pred vysetrovatelom. :)

Ale sklamem ta, nie si prvy, co sa tym ohana.

K trestnému oznámeniu na "elfanta"

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 28. 10. 2008 22:27)

Tým svojím sprostým osočovaním, že som vyfabrikoval podporné reakcie si si zaslúžil trestné oznámenie, čo bude asi v 100 bodoch. Jeden z nich, hoci neviem, aký si mal na ňom osobne podiel Ty, keď ste sa vysmievali z predvolebného moratória, ktoré podľa vás vo vašom fóre porušovať možné bolo.

A najmenej 99 osočujúcich útokov.

To si zhrnieme, ako okrajovú tému v novej stránke "Cenzúra na internete." Aby som niekoho nemýlil, cenzúru, ako dnes napísali na Prope klamlivo liberálnom a ako ja som písal už asi od roku 2004 skrátene lžiliberálnom SME nepovažujem samozrejme za stíhateľnú. Ale stačí na otvorenie očí niekoľkým ľuďom, ako si Vy slobodu predstavujete. Ako sa jej, ako aj iným ideálom vysmievate. Ako nimi pohŕdate. :-(

Irena Svetlíková?

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 28. 10. 2008 22:12)

Takéto meno Mr. Google nepozná. Odkiaľ ste?

Re Ten link patri do clanku

(elfant, 28. 10. 2008 22:10)

ad "tu v komentaroch si ho malokto skopiruje a vlozi do adresy :-( A k clanku patri asi 50 podpornych reakcii, ktore stale este chodia sukromnymi spravami, ...)"

Len 50 ?
V teme, z ktorej si citoval, na Post.sk fore, som dal aj link na tuto diskusiu. Staci na neho len kliknut. Je divne ze ludia ti radsej pisu podporne sukromne spravy, ale verejne nenapisu. Pritom mozu aj pod inymi nickmi, ak sa boja nejakych represii.

Ledaze by tie podpornereakcie boli ineho razu, ak vobec existuju.
Myslim, ze klames, ako zvycajne.

Mimochodom, v clanku pises
"a po viac ako piatich rokoch zakázal vstup do fóra aj nezávislému novinárovi Karolovi Nagyovi, hoci on tam zo svojho konta nevložil žiadny príspevok už takmer dva roky.".
Je to tiez klamstvo, nemohol si vlozit ziaden prispevok, ani keby si daco vkladat chcel.
Tak dlho mas uz zakazany pristup na Post.sk forum.

Čo máte za Vaše osočovanie?

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com , 28. 10. 2008 22:05)

Alebo máte len dobrý pocit?

Včera mi preposlal jeden e-mail brat Majky Guráňovej Juraj. Považuje túto stránku za ich. Napísal: Majka má už jednu web stránku - www.hladame.estranky.sk

Neviem prečo práve Vy trpíte predsudkami, že aj takáto, akokoľvek len viac - menej symbolická pomoc má iné ciele.

Osočovať viete. O akých cieľoch dumáte? Že aj túto stránku používam na vlastné "zviditeľnenie." A keby aj? Mimochodom, na tejto stránke ani nie som nikde podpísaný. Lenže anonymným zbabelcom v SME-Post fóre, resp. väčšine, ktorá podľahla zrejme cielenej psychóze, že anonymita je in, kole oči aj to, že sa vo fórach vôbec podpíšem. V portáli www.unister.sk so 120 tisíc účastníkmi sú podpísaní všetci. A takmer každý ma v profile, v kazdom prispevku, v kazdej sprave aj foto. Nikoho by nenapadla taká stupídnosť, že podpísať sa je "nepovolené zviditeľňovanie vlastných aktivít."

Hladanie

(Irena Svetlikova, 28. 10. 2008 21:43)

Pan Nagy,zavadzate.Ako uz v minulosti.Je mi luto,ze zneuzivate na svoje ciele Mariu Guranovu.Nemate ano tolko v sebe,aby ste si odpustili tuto nechutnost.

Irena Svetlikova

Ten link patri do clanku,

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 28. 10. 2008 21:13)

tu v komentaroch si ho malokto skopiruje a vlozi do adresy :-( A k clanku patri asi 50 podpornych reakcii, ktore stale este chodia sukromnymi spravami, ...)

Re: Elfantovo odôvodnenie

(elfant, 28. 10. 2008 19:04)

Zivis diskusiu ?
Stacilo dat link. Zabudol si napisat, ze to bola odopoved mojej znamej sekretarke salmoneloze z Kosic, na jej otazku.
Taktiez si ocitoval len cast prispevku a navyse si to vytrhol z kontextu ... u teba ale nic nove
Dam link za teba :)
http://www.post.sk/forum/showthread.php?s=d30dcc6e0f0b34c745fc490146aea29b&postid=1269529#post1269529

Elfantovo odôvodnenie na SME-Post fóre

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 28. 10. 2008 18:52)

26-10-2008 23:29 napísal elfant na otázku, prečo bolo zakázané diskutovať o zmiznutí Majky Guráňovej (V tom aj, voľne dopĺňam: o zákonných normách, práci polície, súkromných očiek, jasnovidcoch, ako aj o úžerníckych finančných spoločnostiach, ...):

"1. kvoli Karolovi Nagyovi
2. kvoli tvojmu chatovaniu a inteligentnym prispevkom
3. kvoli tomu, ze to bola tema s oznamom o patrani po nezvestnej a nie tema o tom, co sa da robit, co robi policia, kto hradi naklady patrania a v neposlednom rade aj o tom, ci moderatori vstali hore zadkom, aj ked su to urcite temy, ktore potesia rodicov hladanej a aj napomozu patraniu."

strasna realita

(elfant, 28. 10. 2008 13:51)

"boze realita je strasna..nie si slavny neznamenas nic........a ten kto ta hlada kona protizakonne ...........boze ........keby osm tak videl abuducnost viacej by osm ju od tohoodhovaral aby robíila v providente..sakra....."

veru strasna, malo by si sa ale rozhodnut, ci si on alebo ona, vyzera to cele dost divne
ked uz si videla buducnost a viac by si ju odhovaral ...

BTW Nikde sa nepise ze Karol Nagy konal protizakonne, len, ze konal blbo a sebecky, co je trochu rozdiel

Chuda maja

(Z. S., 28. 10. 2008 13:38)

tak to toje uplne ze neskutocne .....chuda Majka je boh vie kde..boze take dobre dievca to bolo..je v nasich srdciach a my ju stale hladame......... neusla ..zmyzla..a nikto ju nehlada kto je kompetentny na miesto toho sa hraju na slovka.................. ach tento stat ide dole vodou sak keby si zmyzla ty ja ..kazdy zans tak nik nas nebude hladat sme az tak bezmocny?????????????boze realita je strasna..nie si slavny neznamenas nic........a ten kto ta hlada kona protizakonne ...........boze ........keby osm tak videl abuducnost viacej by osm ju od tohoodhovaral aby robíila v providente..sakra.....

IQ ?

(elfant, 28. 10. 2008 11:19)

ad "|_Aké IQ odhadujete elfantovi, administrátorovi Post fóra po jeho výrokoch, že:"

Nezaujima ma Tvoje IQ a svoje poznam, zaujalo ma, ako rychlo si schopny prevekslovat s otazkou, ked dostanes negativnu odpoved.
Tiez vies davat sugestivne otazky.

Je pravdou, ze v masmediach sa zverejnuju osoby, ktore su nezvestne, alebo je po nich patrane. Zvycajne je za tym ale statny organ, ktory patranie vyhlasuje a je aj legitimny ... a nie nejaky novinar, ktory sa takto zviditelnuje.

Inak badam, ze aj nackovia su ti zrazu dobri ... to nebyvalo.

Diskusia na Prop

(elfant, 28. 10. 2008 11:03)

Budes klamat nadalej ?
"V súkromných správach a e-mailoch aj uznávajú, že SME tentokrát "strelilo vedľa," ale vraj im to treba odpustiť a zamiesť pod koberec... Snad aspon trochu pochopia, že každé zlo, ani naše vlastné, ani nám najsympatickejším nemožno ustavične pod ten koberec zametať."

Dostavas tisice podpornych mailov a sukromnych sprav ? :D

nazor

(citatelka, 28. 10. 2008 10:53)

ak mas osobny problem s elfantom, ries to s nim, ale nie na ukor neastastia dievcata a rodiny
pochybujem, ze su ti vdacni za takuto medializaciu, ktora nikam nevedie
cisto pragmaticky stacilo na pf vyvesit oznam o patrani, uviest link na fotografiu a pripadne korekcie riesit cez ss, splnilo by to svoj ucel a boli by vsetci informovani, o co v prvom rade islo - a to sa aj stalo...tak co riesis este dalej? seba?


Diskusia v PROP-e

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 28. 10. 2008 10:43)

Diskusia na túto tému vo fóre Proti prúdu:

http://www.prop.sk/diskusia/index.php?subpage=forum&s=posts&f=1&t=1369&page_is=1#r128343