Choď na obsah Choď na menu
 


Spontánne ohlasy slovenských a českých vysokoškolákov

19. 10. 2008

Toto sú prvé, nočné a ranné reakcie zo dňa 18. 10. niektorých zo 120 tisíc maturantov, študentov a absolventov VŠ registrovaných v portáli www.unister.sk na list Majkinej matky - Ivety Guráňovej, ktorý bol poslaný najprv len 13 tisícom účastníkom.

 

K. K.

Ahoj, je mi to veľmi ľúto, ale Tvoju sestru nepoznám. Držím palce a modlím sa, aby bolo všetko v poriadku.

P. F.

trapny spam, prosim neposielat nabuduce....

A. D.

prepac ale nepoznam ju vobec....prepaac

P. F.

spam

prepac, ale toto je trapne... nerozumiem. Prosim ziadne spamy o Majke Guranovej

d. n.

ivetka nepoznam ju ale dneska sa za nu pomodlim....velmi dufam ze sa vam ju podari najst...az ma zazimilo ked som to precitala....myslim na nu aj na vas.

M. K.

Ahoj,

ja studujem na EU v BA, ale teraz som na stud. pobyte v Nemecku, ak by sa ku mne dostalo cokolvek, co by mohlo byt napomocne pri jej najdeni, urcite sa okamzite ozvem.

s pozdravom,

Marek

D. S.

to vaaaazne ????? fuuuha ttak dufam ze sa rychlo najde ;))) a zdrava a v poriadku

M. F.

vobec nic mi to meno nehovori..je mi luto budem sa za nu modlit..vela siiil:(najde sa len sa modlite nic ine vam neostava!!!!!!!!!

M. K.

ahoj,je mi to luto,ale nepoznam ju,hadam ju co najskor najdete...vela stastia

Š. C.

ahojky, nepoznam ju, ale poslem dalej. je mi to luto

M. M.

prestal som citat po precitani slov "Katolicka univerzita"...

m. t.

ahoj ano poznam majku, ja som s jej bratom chodil na zakladku takze sa pozname hmmm

mrzi ma co sa to deje a len dufam ze sa jej nic nestalo hmmmmm

Včielka Maja:

Díky, ja Majku nepoznám, len som videla správu o tom na fóre Katolíckej univerzity, tak som to rozoslala hromadnými správami všetkým študentom, ktorí sú v tej skupine a potom ešte 13 tisíc študentom v iných skupinách. Takže, ak by si si na čokoľvek spomenul, aj keď si sa s Majkou stretol dávnejšie, alebo Tvoja sestrička, alebo len z počutia, s kým sa Majka stretala, či by bola schopná dobrovoľne odísť, čokoľvek, ... pozeráš občas detektívky. Tak sa obráť na Lucku Jakubovú alebo mamu, či sestru Majky, prípadne aj na políciu. Dík.

J. B.

Nepozam .. velmi ma to mrzi. Velmi vam drzim prsty. :(((

P. K.

prosim, nepoznam ju, ale daj niekam fotku... skusime co sa da...

Včielka Maja:

Ja som tiež za tú fotku, môžem to tiež len navrhnúť. Majku nepoznám, len som rozoslala správu Lucky Jakubovej, keďže ona oprávnenie rozosielať hromadné správy v takých početných skupinách zatiaľ nemá. A polícia to hádam nechce príliš vyšetrovatrovať. Dík za radu.

Mimochodom, v zozname členov Unisteru sa hľadaná Majka Guráňová nenachádza.

david revilak

precitam si to potom momentlne som mimo :D

I. J.

no bohuzial nepoznam :(

S. G.

bohuzial ju nepoznam...ale drzim vam palce :(

M. O.

Ahoj, nepoznam ju

I. L.

ahoj,

inak nebolo by od vecí zobraziť aj jej fotku. Aj keby som poznal nemusle by som ju identifikovať...

Včielka Maja:

Ja som tiež za tú fotku, môžem to tiež len navrhnúť. Majku nepoznám, len som rozoslala správu Lucky Jakubovej, keďže ona oprávnenie rozosielať hromadné správy v takých početných skupinách zatiaľ nemá. A polícia to hádam nechce príliš vyšetrovatrovať. Dík za radu. Mimochodom, v zozname členov Unisteru sa hľadaná Majka Guráňová nenachádza.

Vďaka, že si sa ozval. Pre prípad, že by si to bol ochotný ďalej sledovať, pošlem Ti pozvánku do skupiny Katolícka univerzita. Je to akoby nejaká zaspatá skupina. Možno ich treba trochu zobudiť Ani škandál s porno videom u nich diskusiu nevyvolal. Z 15 študentov, ktorí na moju správu dosiaľ reagovali nie je zatiaľ žiadny z KU.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

High blood pressure (hypertension)

(Aagommacle, 12. 10. 2018 21:48)

Poids est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre coeur bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/medicament-cialis-20mg/

Blood compressing: What is routine

(Aagommacle, 28. 9. 2018 12:46)

Poids est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre determination bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-super-active-20mg/

Blood Straits Readings Explained

(ABeesWeMosmito, 9. 7. 2018 3:53)

Poids est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre moelle bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/pharmacie-en-ligne-cialis-5mg/

**************

(Kika, 4. 12. 2008 20:10)

Som matkou 2 synov, ale nikdy by som nedovolila, aby 20ročný chalan sa povaľoval doma a nič nerobil. Nech si na svoje gemlérske dlhy sám zarobí, apsoň by mal iné myšlienky, ako pohrávať sa s myšlienkou zabíjať. Počula som, že rodičia ho iba vyťahovali z brindy a oni za neho platili všetky dlhy. Je to veľká vina jeho rodičov pri výchove, aj ony majú majú na zabití Majky veľkú vinu.**********, je to riadny magor a ******, po 20 rokoch ho pustia, možno aj skôr a môže robiť zas to isté. Fuj, hanba.Je to strašné, keď milujúci rodič stratí milujúce dieťa, viem sa vžiť do situácie rodiča a som z toho strašne smutná, že Majka takto dopadla.

mon

(mon, 4. 12. 2008 14:07)

tak ju uz konecne nasli, ale bohuzial neskoro.Co robili policajti skoro 2 mesiace, ked ju nasli az teraz... je to nieco hrozne.A milemu T. preplo v hlave, alebo co-myslel si, ze mu na to nepridu a ci co...Mohol jej tie peniaze len ukradnut a nie ju aj zabit-je to primitivne.Zdravim aj jeho rodicov,ako ste si ho to vychovali? Hamba fuj...

podpora

(K.H., 8. 11. 2008 16:27)

Držím palce, aby sa Majka v poriadku vrátila domov ku svojej rodine a priateľovi...

ešte pátrate?

(didi, 2. 11. 2008 15:56)

...a neskúšali ste z výpisu volaní mobilného operátora zistiť s kým bola v kontakte, mne je divné, že NIKTO nevie, s kým šla uzavrieť zmluvu...ak pre niekoho robila, tak ten isto bude vedieť...ak nie, tak nejako ju ten človek musel kontaktovať a pochybujem, že by jej posielal list poštou...isto bude tam jedno z tých čísel v mobile...a keby to aj nebol on, tak isto sa niekomu zmienil o tom, že mu má doniesť prašule...dúfam, že ju nájdete čo najskôr a držím palce...(((ako vidím tak hľadanie osôb na slovensku je ešte len v plienkach...

Nedoslýchavý a šušľavý policajt na 158

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 27. 10. 2008 18:25)

Ešte k tej polícii. Mohol by sa niekto pýtať, ako je možné, že policajtom na tiesňovom volaní 158 trvalo 42 minút, kým si dokázali overiť, či menovaný, ako som o ňom hovoril je naozaj oficiálne nezvestný alebo nie, nuž bolo to takto:

Ten prvý policajt, s ktorým som hovoril bol zrejme nedoslýchavý, alebo existuje nejaká porucha sluchu, analogická farbosleposti, kedy postihnutý síce počuje dobre aj slabé zvuky, aj s nízkou, aj s vysokou frekvenciou, ale ich nedokáže v plnej miere rozlišovať. Hoci som to zopakoval, hovorím dostatočne hlasne a zreteľne, on si zapísal namiesto Frnka - Srnka. Po pol hodine mi zavolal iný policajt, ktorého však skoro vôbec nebolo rozumieť, lebo šušľal. No, čo, domýšľal som si. Nenapadlo ma vtedy, že aj ten prvý policajt bol postihnutý. Nakoniec, predtým než som položil, ked ma presviedčal, že žiadneho "ŠFRNKU" v zozname nemajú, pustil som sa opakovať: Na začiatku mena, ako Fero, František, Fordinálová (hovorkyňa BB polície) našiel ten šušľavý Stana Frnku v zozname. Ja som mu pre istotu prečítal dátum narodenai nezvestného - a až po tom bol ochotný sľúbiť, že vec postupuje do Starej Ľubovne.

Ja si vážim všetkých postihnutých. Jeden nevidiaci napríklad vykonával vynikajúcu prácu ako spojovateľ v telefónnej ústredni, keď naspamäť vedel niekoľko tisíc klapiek na SAV. Spolupracoval som s postihnutými, po r. 1990 som jedného vozíčkara aj zamestnával, hoci z toho vtedy ešte neboli žiadne výhody, prinajmenej v rozsahu 2-3 hodín práce, ktorú som mu mohol denne dať. Pracoval doma.

Vôbec sa nechcem ani tomu nedoslýchavému, ani tomu šušľavému policajtovi vysmievať. Chybu vidím len v systéme. Viem si predstaviť aj nedoslýchavých, aj hluchých, aj nevidiacich policajtov v službe, aj "Dowňáci" by zastali určitú prácu na polícii, ako nikto iný. Len by sa museli vedúci zamyslieť, kto sa na ktorú prácu hodí

Neschopnosť polície

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 27. 10. 2008 18:03)

Lucka,

máš vo všetkom pravdu! K tej druhej časti: Pevne verím, že aspoň niektorí policajti pozerajú kriminálky, takže nevynechali žiadne mobilové stopy a že ich žiadny sudca nezdržiaval vo vykonaní týchto krokov.

Žiaľ, k tej prvej časti musím zaznamenať škandálnu internetovú neschopnosť našej polície! Mám s ňou dvojročné otrasné skúsenosti, potvrdzované každým, aj poslucháčmi Policajnej akadémie registrovanými vo vysokoškolskom portáli www.unister.sk, ktorí mali čo len trochu možnosť sledovať polciu vo vzťahu k internetu. Pripravujem o tom osobitný článok. Minulý týždeň mi trvalo viac ako 24 hodín, kým som mohol podať informácie o inom nezvestnom bývalom študentovi, Stanovi Frnkovi z UMB v BB. Už len to, kým po zavolaní na číslo 158, keďže po menovanom bolo vyhlásené políciou celoštátne pátranie, polícia "vypátrala," že naozaj Stano Frnka "prechádza pátraním," ako vo svojom žargóne hovoria, TRVALO 42 MINÚT! Ale moju informáciu nebol na krajskom riaditeľstve prevzať e-mailom schopný po pracovnej dobe nik. Aj tak nechceli mať nič s vecou, kázali mi volať do Starej Ľubovne, podľa trvalého bydliska nezvestného. tam však po pracovnej dobe nedvíhali žiadny telefón, večer som sa tam potom dovolal až cez Bratislavu, kedy mi prepli Ľubovňu z prezídia Policajného zboru SR. V Ľubovni však tiež nemajú internet! Kázali mi ísť si kúpiť fax! Na slovenskom policajnom prezídiu samozrejme tiež na jedinom funkčnom číslo po pracovnej dobe internet nemali! Spojovateľka mi nevedela povedať a teda ani spojiť žiadneho policajta, ktorý by mohol mať pripojený internet, ale bola ochotná prepojiť mi operačného dôstojníka na Ministerstve vnútra SR. Tam som dopadol úplne rovnako, hoci som im vysvetľoval, že ide o správu, aj s farebnými fotografiami, atď, ktoré neviem odoslať inak, ako pre nich nepotrebným internetom, ktorý policajtom údajne odpájali preto, že na ňom trávili priveľa času sledovaním porno noviniek.

Lucka, prosím Ťa, ohlás sa. Pokiaľ sa aspoň minister Kaliňák vie začerveňať nad svojimi podriadenými, možno dočasne zamestná externe 10 študentov, ktorý by v prijímaní podaní e-mailom a dokumentovaním stôp, nielen po hľadaných osobách na nete hravo pokryli non-stop celé Slovensko. A to aj od zajtra

karolnagy7@gmail.com

toto je velmi smutne

(lucia, 27. 10. 2008 16:06)

ked zmizne mladý človek. Držím palce a budem sa modlit, nech sa Maja nájde.

Podla mna treba dokladne preverit: 1.)
všetky jej internetové aktivity...na akých chatoch chatovala...s kým písala...na aké fora prispievala...šecko dodetailu. Neviem, či polícia náhodou nemá automaticky takýto postup - ale nech to preistotu preveria aj Majkni blízki a nech si vyžiadajú od spravcu siete..alebo portálu aj jej súkromnú korešpondenciu....Majú na to tuším právo

-taktiež mobil...dajú sa predsa cez operátora preverit volané aj prijaté hovory a existuje služba "Lokalizácia", kedy správca siete dokáže zistit kde sa nachádza akýkolvek mobil...Len to treba rýchlo zrealizovat!

Jooj...držím prsty!!!!

bla bla bla

(Samec, 26. 10. 2008 0:04)

kecy kecy kecy, ze mi je z toho zle. Hodnu chvilu mi trvalo,kym som zistil odkial vlastne je a aj tak si nesom isty, ci som to spravne pochopil, lebo vacsina studentov nestuduje v mieste svojho bydliska. Myslim, ze vacsina jej kamaratov a znamych sa len moze vyjadrit k tomu, ci sa s nou poznali alebo nie, ale nic viac. Ale najst ju mozu ludia, ktori ju vobec nepoznaju, tak podrobnejsie info by nezaskodilo. Zistoval uz niekto posledne telefonne hovory, alebo zoznam klientov? A co pohyby penazi na osobnom ucte? Stopercentne ma nejake poznamky, podklady, zoznamy. A co studijne vysledky? Preverili ste naozaj vsetky alternativy? Ak sa naozaj stalo nieco zle, tak najskor to bude vediet niekto z "podsvetia", ale ti vam to nepridu povedat, tych treba vyhladat. Spoluziak by si mohol spomenut, aspon ktorym smerom sla. A v pozickarni by mohli vediet, s kym mala dohodnute stretnutie. Ak ma isic kartu, tak v dopravnom podniku by mohli vediet, v ktorom autobuse sa viezla, a v skolskej jedalni, ci bola na obed.

ahoj

(z.m., 22. 10. 2008 10:04)

aj u nás v po su fotky,posielajú sa maily, niekomu pride i viackrát a myslí, že v takomto prípade by to nemalo vôbec prekážať ide o človeka takže ide o všetko!!!!!!!!! držte sa

Daj prosím Ťa vedieť na 158

(Administrátor, 22. 10. 2008 8:16)

Daj v tom prípade vedieť, prosím Ťa hlavne na tie čísla - tiesňové volanie: 158 alebo tel. čísla: 0948/ 450 006, 0948/ 777 062.
My sa len snažime aj touto stránkou len rozšíriť informáciu a Majkine fotografie...

ahojte

(J.C, 22. 10. 2008 8:11)

Je mi velmi luto, ale Majku vobec nepoznam, je mi luto. čo sa stalo, keby sa ku mne dostali akekolvek informacie, tak Vám dám okamžite vedieť.Držte sa a veľa silpri hladani Majky....

Drzim palce!

(Megi, 21. 10. 2008 22:33)

Ahojte, ja žiaľ nepoznám ale už som to poposielala desiatkam ľuďom, ktorých ani sama neznám. tak snád, snad sa dozviete niečo nove..
vela strastia!